Na internete je nový deň, takže je čas na novú konšpiračnú teóriu: vďaka Google Earth bola objavená nová záhadná pyramída na Antarktíde.
Lenže je to len vrch. A dokonca aj tá „nová“ časť konšpiračnej teórie je len prepracovanou verziou príbehu o pyramídach na Južnom póle, o ktorých sa píše už roky.
Takže povedzme si o prvej pyramíde (vrch AKA). Bola objavená Britskou Antarktickou Expedíciou v rokoch 1910-1913. Pre všetkých ostatných ľudí na svete to bolo držané v tajnosti ako „Pyramída“ a to meno bolo použité pri úplne každom geologickom výskume tejto oblasti.
Geológovia si mysleli, že urobili múdro pri tomto dvojitom klamstve, ale nemohli si predstaviť, že o 100 rokov neskôr „hľadači pravdy“ prehliadnu ich trik a objavia, že Pyramída je v skutočnosti pyramída, pravdepodobne vytvorená cudzou civilizáciou, alebo Atlantídou. Možno. Určite.
V súčasnosti druhý vrch roztočil koleso konšpiračných teórií. Nachádza sa na súradniciach 79°58’39.25″S 81°57’32.21″W. Je to jasné, že je to vrch.
Foto: Google Earth
“Pyramídovo tvarované štruktúry sú lokalizované v Ellsworthských vrchoch, čo je horský hrebeň dlhý viac ako 400 km, takže nie je žiadnym prekvapením, že sú tam kamenné vrcholy prerezávajúce sa nad ľad. Vrcholy sú nepochybne zložené zo skál, a je to len náhoda, že práve tento vrchol má takýto tvar,“ povedal pre magazín IFLScience Dr Mitch Darcy, geológ v Nemeckom Výskumnom Centre v Potsdam.
“Nie je to zložitý tvar, takže to ani nie je mimoriadna náhoda. Podľa definície je to nunatak, čo je jednoducho vrchol skaly trčiacej nad ľadovec alebo ľadovcový príkrov. Práve tento má tvar pyramídy, ale to ho nerobí ľudským výtvorom.”
Hoci je to všetko veľmi záhadné, pretože to tak niekto na internete povedal, pyramídovo tvarované vrchy sú veľmi bežné: dobrým príkladom je Matterhorn v Alpách a Vrch Bulandstindur na Islande.
Napriek všetkému, neexistuje absolútne žiadna výhoda mať tajnú základňu na Antarktíde. Ak by tam bola, svetové vlády, by sa už boli pobili o jej zdroje. Našťastie celý južný pól je bohatý vo svojej prírodnej rôznorodosti a vedeckých príležitostiach, a ešte dlho takým môže ostať.